ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Beyonce’nin Yeni Country Albümünü Tebrik Etti

featured

Kamala Harris: “Beyonce, Potansiyelimizi Sınırlamamamız Gerektiğini Hatırlattı”

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, ünlü şarkıcı Beyonce’yi dün çıkan yeni ‘country’ albümü ‘Cowboy Carter’ için tebrik ederek, “Beyonce bize, potansiyelimizin ne olduğuna dair başkalarının bakış açısıyla asla sınırlı hissetmememiz gerektiğini hatırlattığınız için teşekkür ederiz. Bir türü yeniden tanımladınız ve country müziğin, Siyahi köklerini geri kazandınız” dedi.

Beyonce: “Desteğiniz Olmadan Bu Başarıya Ulaşamazdım”

Beyonce, albümü hakkında yaptığı açıklamada, “Country müzik listesinde bir numaralı single’a sahip ilk siyahi kadın olmaktan onur duyuyorum. Her birinizin desteği olmasaydı bu gerçekleşemezdi. Dileğim bundan yıllar sonra müzik sektöründe işlerin piyasaya sürülmesinde sanatçının ırkına bakılmamasıdır” dedi. Ünlü şarkıcı, albümün yapımının beş yıldan fazla sürdüğünü ve zorluklarla dolu bir süreç olduğunu belirterek, “Müziğin dünya çapında bu kadar çok insanı nasıl birleştirebildiğini ve aynı zamanda hayatlarının çoğunu müzik tarihimiz konusunda eğitim vermeye adayan bazı insanların sesini nasıl yükseltebildiğini görmek güzel bir duygu” şeklinde konuştu.

Ünlü İsimlerden Destek

Ünlü şarkıcı Frank Sinatra’nın kızı Nancy Sinatra da Beyonce’nin yeni albümüne destek vererek, “Albümlerimden bir parçanın bir Beyonce şarkısında yer alması benim için çok anlamlı çünkü onu seviyorum. Günümüz müziğinde harika olan şeyleri temsil ediyor ve ben de bunun küçük bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu şimdiye kadarki en iyi ‘Boots’ örneği olabilir! Ve ritim devam ediyor” dedi.

Country müziğin ünlü isimlerinden Dolly Parton ise albümde Beyonce ile çalışması ve eski şarkılarının yeniden kaydedilmesiyle ilgili olarak memnuniyetini dile getirerek tebrik etti. New York’un ikonik gökdeleni ‘Empire State’e Beyonce’nin albümünün çıkışı sebebiyle dev bir kovboy şapkası yerleştirildi.