Yapımcı Onur Gülgün Elektronik Müziğin Türkiye’deki Yerini Değerlendirdi

featured

Başarılı yapımcı Onur Gülgün son dönemin en trend müzik tarzlarından olan elektronik müziğin Türkiye’deki yerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“Türkiye’de her geçen gün elektronik müziğe ilgi artıyor. Özellikle gençler arasında elektronik müzik, oldukça revaçta. Bununla birlikte ilerleyen yaş gruplarının da elektronik müziğe ilgi gösterdiğiniz gözlemliyoruz.” İfadelerini kullanan yapımcı Onur Gülgün, elektronik müziği müzik dünyasındaki önemine vurgu yaptı.

“Elektronik Müzik, Dijital Dünyanın Tabiatına Oldukça Uygun”

Gençler arasında en çok tercih edilen müzik türünün elektronik müzik olduğunu belirten yapımcı Onur Gülgün; “Elektronik müzik, her zaman gençlerin ilk tercihiydi. Özellikle son dönemde çok daha fazla yaygınlaşmaya başladı. Dijital dünyanın bu ilerlemede önemli düzeyde rol oynadığını düşünüyorum. Elektronik müzik, dijital dünyanın tabiatına oldukça uygun. Gençlerde büyük ölçüde dijital dünyada var oluyorlar ve elektronik müzikle etkileşimlerini bu yaşam alanı üzerinden geliştiriyorlar.” İfadelerini kullandı.

“Her Geçen Gün Büyüyor”

Aynı zamanda elektronik müziğe gösterilen ilginin her geçen gün arttığına değinen yapımcı Onur Gülgün; “Elektronik müzik dünyası her geçen gün büyüyor. Burada sanatçıların üretimlerinin rolü oldukça önemli. Gerek dinleyiciler tarafından gerekse üretici sanatçılar açısından elektronik müzik önemli gelişmeler kat etti. Her iki tarafından da ilgisi her geçen gün artarak büyüyor. Günümüzde en çok tercih edilen müzik türlerinden biri haline dönüştü ve bu hızla popüler müziği bile geride bırakacak gibi görünüyor. Özellikle eğlence mekanlarına baktığımızda büyük oranda elektronik müziğe ilgi gösterildiğini görebiliriz.” Dedi.

“Dünyada da Önemli Konuma Ulaştı”

Türkiye’de olduğu gibi dünyada da elektronik müziğin yükselen bir değer olduğunu belirten Onur Gülgün; “Elektronik müzik, dünyada da önemli konuma ulaştı. Türkiye’ye paralel olarak dijital araçların yaşamın merkezine konumlanması ve elbette pandeminin elektronik müziğin bu popülaritesinde önemli yere sahip olduğunu düşünüyorum. Pandemi, bizi birbirimizden uzaklaştırırken elektronik müzik gibi kitleleri bir araya toplayan bilen müziklerin önünü açtı. Tüm eğlence mekanlarında kolaylıkla çalınabiliyor. Ayrıca gelişen elektronik araçlar, müziğin çeşitliliğini ve ruhunu da genişleterek büyüttü. Elektronik müzikte yaratıcılık geçmiş dönemlere oranla günümüzde çok daha temel bir gereklilik konumunda.” Sözlerini kullandı.

Instagram:

https://www.instagram.com/onurgulgun/