Deprem Bölgelerinde Yapılan Konutlar Hızla Teslim Ediliyor

featured

930 Şantiye Kuruldu, 110 Bin Kişilik Kadro Çalışmalarına Devam Ediyor

Deprem bölgelerinde, deprem konutlarının hızla yükselmesi için 11 ilde toplamda 930 şantiye kuruldu. Konutların inşası için 110 bin kişilik kadro, çalışmalarına hızla devam ediyor.

200 Bin İnşaat Devam Ediyor, 100 Bin Yeni Konutun İnşası Başladı

Deprem bölgelerinde devam eden 200 bin inşaat bulunurken, 100 bin yeni konutun inşası da başlamış durumda. Bu 100 bin konutun 50 bini çelik konstrüksiyon köy evlerinden oluşuyor.

300 Binden Fazla İnşaat Bir Yıl İçinde Teslim Edilecek

Hak sahiplerine peyder pey teslim edilmek üzere, 300 binden fazla inşaatın bir yıl içinde tamamlanması planlanıyor. Şu anda konutlar, hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı ve 6 Şubat depremlerinden sadece 46 gün sonra yapımı başlayan deprem konutları hızla teslim edilmeye başlandı.

46 Bin Konutun Dağıtımı Gerçekleşti, Önümüzdeki Ay İçinde 30 Bin Konut Daha Teslim Edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenlerle birlikte, 46 bin konutun hak sahiplerine dağıtımı gerçekleşti. Önümüzdeki ay içinde ise 30 bin konut daha teslim edilerek, toplam 75 bin konut hak sahiplerine teslim edilmiş olacak.

Yerinde Dönüşüm Projesi’ne 255 Bin Başvuru

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın başlattığı Yerinde Dönüşüm Projesi kapsamında, deprem bölgelerinde yaşayan vatandaşların evleri yapılmaya başlandı. Bu projeye 255 bin kişi başvuru gerçekleştirdi.