Fenerbahçe’de Jose Mourinho İmzalı Tarihi Anlaşma

featured

Jose Mourinho, Fenerbahçe’nin Yeni Teknik Direktörü Olarak İmza Attı

Fenerbahçe tarihinde bir ilki gerçekleştirdi:

Fenerbahçe kulübü, ilk defa bir teknik direktör için kendi kendine çalım attı. Aziz Yıldırım’ın seçim vaadi olan Jose Mourinho’yu getirme sözünü vermesinin ardından rakip aday Ali Koç ile el sıkışıldı.

Jose Mourinho’nun Katılması Heyecan Yarattı

Koç ve ekibi, birçok önemli teknik adamla görüşmeler yapmasına rağmen kararlarını Portekizli efsane teknik adamdan yana kullandı. Mourinho’nun Süper Lig’e katacakları şimdiden taraftarları heyecanlandırmaya başladı.

Acun Ilıcalı ve Jorge Mendes Devrede

Seçim öncesinde gelişen süreçte, Acun Ilıcalı ve Sportif Direktör Mario Branco’nun da katkılarıyla Mourinho ile yapılan ön anlaşma ile Fenerbahçe taraftarlarını heyecanlandırdı. Mourinho, Ali Koç ve ekibinin projesini beğendi ve kulüple anlaşmaya vardı.

Mourinho’nun Fenerbahçe ile Anlaşması Dünya Basınında Yankı Buldu

Mourinho’nun Fenerbahçe ile anlaştığı haberleri dünya genelinde büyük ses getirdi. İngiliz medyası, ‘Ada’da üç büyük takım çalıştıran Mourinho’ya geniş yer ayırdı. Daily Mail, “Jose’nin Türk Lokumu” başlığını kullandı.

Rekorların Hocası Jose Mourinho

Avrupa kupaları tarihinde dört farklı takımla şampiyonluk yaşayan tek teknik adam olan Mourinho, Fenerbahçe’de yeni bir dönemin başlayacağının sinyallerini verdi.