Adana Stadı’nda Dikkat Çeken Olaylar

featured

Çanta İçerisinde Yanıcı Maddeler Bulundu

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Spor Şube Müdürlüğü, Yeni Adana Stadı’nda 30 Mayıs’ta oynanan Sakaryaspor-Bodrum FK play-off finali öncesinde dikkat çeken bir olayla karşılaştı. Reklam panolarının altında saklanmış bir çanta içerisinde çok sayıda meşale, sis bombası ve torpil bulunması üzerine soruşturma başlatıldı.

Şüpheliler Gözaltına Alındı

Polis ekipleri, stadın güvenlik kameralarını inceledi ve çantanın Sakaryaspor malzeme sorumlusu O.K. tarafından stada getirildiğini tespit etti. Çantanın, soyunma odası girişinde stat reklam panosu görevlileri N.S. ve H.A.’ya teslim edildiği belirlendi. Reklam panosunun altına çantayı saklayan görevliler N.S. ve H.A., polis tarafından gözaltına alındı.

Serbest Bırakıldılar

Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan şüpheliler, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olayla ilgili olarak malzeme sorumlusu O.K.’nin ifadesinin Sakarya’da alınacağı bildirildi.

Maça Verilen Ara

Sakaryaspor-Bodrum FK play-off final maçının ilk dakikasında, Sakaryaspor taraftarlarının bulunduğu tribünlerden sahaya yanıcı maddeler atıldı. Hakem Abdulkadir Bitigen, oyunu durdurarak anons yapılmasını sağladı. Sahaya atılan maddelerin temizlenmesi sonrasında, yaklaşık 5 dakika ara verilen maç, hakem Abdulkadir Bitigen’in atışıyla yeniden başladı.

Bodrum FK Süper Lig’e Yükseldi

Normal süresi 1-1 biten ve uzatmalara giden maçta, Sakaryaspor’u 3-1 mağlup eden Bodrum FK, Süper Lig’e yükselen üçüncü takım olma başarısını gösterdi.