Bakan Koca, Meclis’te Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı

featured

Koca, Hastanelerdeki Değerlendirmelerin Devam Edeceğini Açıkladı

Bakan Koca, Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin “Hastaneleri ziyaret ederek değerlendirmelerde bulunuyorsunuz. Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne ilişkin toplantılarınız devam edecek mi?” sorusu üzerine Koca, ziyaretlerinin devam edeceğini ve Perşembe günü Çam ve Sakura Hastanesi’nde olacağını belirtti. Koca, “Bir aylık zaman diliminde artan kapasitelerin ve sorunların ne kadarının çözülebildiği, bundan sonra hangi tedbirlerin alınması gerektiğiyle ilgili klinik hocalarımız, asistan arkadaşlarımızla birlikte koordinasyon kurulumuzla değerlendirme yapacağını” ifade etti. Toplantıların devam edeceğini vurguladı.

Onaylı Randevu Sistemi’nde Bir Aylık Sonuçlar Değerlendirilecek

Bakan Koca, Onaylı Randevu Sistemi’ndeki memnuniyet oranına ilişkin soruya ise, “Onaylı randevu dönemi bir ayını tamamlıyor. Bayramdan sonrası için onaylı randevu sürecinin bir aylık sonuçlarını koordinasyon kurulu ile birlikte medyaya açıklayacaklarını” belirtti. Sistemin devreye girmesiyle şikayetlerin önemli oranda azaldığını vurgulayan Koca, önümüzdeki dönemde sorunların giderek azalacağını söyledi.

Tetkiklerle İlgili Onaylı Randevu Sistemi Devreye Girecek

Bakan Koca, tetkiklerle ilgili onaylı bir döneme geçme hazırlığında olduklarını ve bayramdan sonra tetkiklerle ilgili randevulu onay sisteminin devreye gireceğini söyledi. MR, tomografi, kolonoskopi ve ameliyatlar dahil olmak üzere bütün tetkiklerde onay sistemini devreye alarak vatandaşların erken dönemde hizmet almasını hedeflediklerini açıkladı.

Kuduz Vakalarındaki Artışa İlişkin Açıklama

Son günlerde kuduz vakalarındaki artışa ilişkin soruya cevap veren Bakan Koca, “Bir tedbir alınması gerektiği kuduz vakalarının artışından da belli. Tedbir ötanazi mi olmalı, açıkçası insani olarak gönlüm ötanaziden taraf değil.” şeklinde konuştu.