WhatsApp Kullanıcılarına İkinci Bir Şans Sunuyor: ‘Benden Sil’ Seçeneği Geri Alınabilir

featured

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, pek çok kullanıcının yanlışlıkla tercih ettiği seçenek için ikinci bir şans sunmaya başladı.

WhatsApp’ın Yeni Özelliği: Geri Alınabilir ‘Benden Sil’ Seçeneği

Meta’nın sahibi olduğu WhatsApp, yeni duyurduğu “geri alma özelliği” ile kullanıcılar ‘Benden Sil’ seçeneğini kullanarak yanlışlıkla silinen mesajları geri alabilecek.

‘Benden Sil’ ve Geri Alma Seçeneği Nasıl Kullanılır?

Telefonunuzdan gönderdiğiniz veya aldığınız mesajların sizdeki kopyalarını silebilirsiniz. Mesajları kendinizden silmeniz, alıcılarınızın sohbetlerini hiçbir şekilde etkilemez. Bu kişiler sildiğiniz mesajları kendi sohbet ekranlarında görmeye devam eder. Artık “Benden sil”i seçtiğinizde, mesaj kalıcı olarak silinmeden önce 5 saniye içinde Geri al’a tıklayarak bu işlemi geri alabilirsiniz. İşte adımlar:

  1. WhatsApp’ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbete gidin.
  2. Sohbet mesajınızda menu simgesine tıklayın.
  3. Mesajı sil > Benden sil’e tıklayın.

WhatsApp Yeni Özelliklerini Duyurdu

Ayrıca, WhatsApp Android’deki beta kullanıcılarına yeni bir sohbet kilidi ve durum güncelleme özelliği sunduğu duyurdu. Sohbet kilidi özelliği bağlı cihazları da kapsayacak şekilde genişletiliyor. Ek olarak, WhatsApp kullanıcıları yakında durum güncellemelerinde kişilerini etiketleyebilecek. Özellikle, WhatsApp kullanıcıları birden fazla cihazı birbirine bağlayarak aynı hesaba giriş yapabilir, ancak durum güncellemeleri, sohbet kilidi vb. bazı özellikler ikincil cihazlarda mevcut değildir.