Anadolu Ajansı: Türkiye’yi Geleceğe Hazırlayan Genç Mühendisler Dosya Haberi

featured

HAVELSAN Test Mühendisi Ekin Ecem Tatar’ın Başarılı Kariyeri

Anadolu Ajansı tarafından hazırlanan “Türkiye’yi geleceğe hazırlayan genç mühendisler” dosya haberinin dördüncü bölümü, HAVELSAN Test Mühendisi Ekin Ecem Tatar’a ayrıldı. Tatar, Atılım Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü mezunu ve 3 yıldır HAVELSAN’da çalışmaktadır.

Analitik Düşünme Yeteneğiyle Öne Çıkan Tatar, Ailesinin Etkilerini Anlattı

Tatar, ailedeki güzel örneklerin kendisini mühendislik alanında ilerlemeye teşvik ettiğini ve analitik düşünme yeteneğiyle doğuştan geldiğini belirtti. Ablanın mühendisliğinin etkisiyle, matematiği sevmesi ve derslerine önem vermesiyle mühendislik kariyerine adım attığını ifade etti.

Test Mühendisliğiyle Proje Yönetimi ve Müşteri Memnuniyeti Odaklı Çalışma

HAVELSAN’da test mühendisi olarak çalışan Tatar, projelerin her aşamasında mühendisliklerini icra ettiklerini ve müşteri memnuniyetini ön planda tuttuklarını dile getirdi. Projenin başından sonuna kadar sorumluluk alarak, projenin başarılı şekilde tamamlanmasını sağladıklarını belirtti.

Çocuklara Mühendislik Yolunda Öneriler

Tatar, teknolojinin hızla ilerlediğini ve çocukların çok avantajlı olduğunu belirtti. Analitik düşünme yeteneği olan çocukların mühendislik alanına yönlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Tatar, mühendislik mesleğinin zorluklarını göz önünde bulundurarak, çocukların ilgi alanları doğrultusunda yönlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Kadın Mühendislerin Önemi ve Geleceğe Yönelik Öneriler

Kadın mühendislerin detaylı düşünme yetisine vurgu yapan Tatar, kız çocuklarına mühendisliği önerdi. Geleceğin mühendisleri için workshoplar düzenlenmesi gerektiğini ve sektörde özendirici aktivitelerin gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtti.