Galatasaray’da Seçim Heyecanı: Dursun Aydın Özbek’in Başkanlığı

featured

Galatasaray Camiası, Hem Şampiyonluk Hem Seçim Hazırlıklarıyla Dolu

Galatasaray camiası, üst üste ikinci Süper Lig şampiyonluğuna odaklanırken, kulislerde olağan seçimli genel kurul heyecanı yaşanıyor. 25 Mayıs’ta gerçekleştirilecek kongrede, yeni başkan ve yönetim belirlenecek.

Dursun Aydın Özbek: Galatasaray’ın Potansiyel 40. Başkanı

Mevcut başkan Dursun Aydın Özbek, 75 yaşındaki iş insanı olarak adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Özbek, daha önce 2015-2018 yılları arasında 36. başkanlık görevini üstlenmiş ve şu anki başkan Burak Elmas’tan koltuğu devralmıştı. Eğer seçilirse, Galatasaray’ın 40. başkanı olacak.

Özbek’in Başkanlık Dönemlerinde Gerçekleşen Gelişmeler

Özbek’in ilk döneminde Kemerburgaz arazisinin tahsisi, Mecidiyeköy’deki otelin tamamlanması ve stadın üst kullanım hakkının alınması gibi önemli adımlar atılmıştı. İkinci döneminde ise Galatasaray Adası’nın hizmete açılması, Florya Metin Oktay Tesisleri arazisinin tamamının alınması ve yeni tesislerin temel atma töreninin gerçekleştirilmesi gibi projeler hayata geçirildi.

Gelecek Planlar ve Hedefler

Özbek, eğer tekrar başkan seçilirse Türkiye Bankalar Birliği anlaşmasından çıkılacağını, Kemerburgaz’a taşınma ve Florya’daki projeye başlama gibi hedeflerini açıkladı. Borcun minimize edilmesiyle mali açıdan güçlenecek olan kulüp, futbol takımına daha fazla yatırım yapma imkanı bulacak.