Zonguldaklı Anne ve Kızı Aynı Üniversitede Farklı Bölümlerden Mezun Oldu

featured

Zonguldak’ta Benzersiz Bir Hikaye

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi’nde uzun yıllardır öğretmenlik yapan Ayşe Naziker Karahan ve kızı Sena Karahan, olağanüstü bir başarıya imza attı.

Aynı Üniversitede Farklı Bölümlerden Mezun

1996 yılından bu yana öğretmenlik yapan Ayşe Naziker Karahan ile kızı Sena Karahan, 2020 yılında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin özel yetenek sınavlarına girdi. Aynı gün girdikleri sınavda başarılı oldular ve Ayşe Naziker Karahan Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’ne, Sena Karahan ise Resim Bölümü’ne kabul edildi.

Heyecan Dolu Mezuniyet Töreni

Anne ve kızı, aynı üniversitenin aynı fakültesinde farklı bölümlerde 4 yıllık eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mezun oldular. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Kampüsü’ndeki İzzet Baysal Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde cübbelerini giyerek katılan anne ve kızı, keplerini havaya fırlatarak mezuniyet heyecanını doyasıya yaşadı.

Ailede Eğitim Sevgisi

Ayşe Naziker Karahan’ın diğer kızı Mevre Safiye Karahan ise BAİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümünde yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ailede eğitimin ve sanatın önemi bir kez daha kendini gösterdi.