Şırnak Beytüşşebap’ta Unutulmaz Bir Düğün

featured

Jirki Aşiretinin Liderlerinden Özcan Öter ve Merve Akpınar Dünyaevine Girdi

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, Jirki aşiretinin liderlerinden Cemil Öter’in kardeşi Özcan Öter (27) ile Merve Akpınar (23) çifti, muhteşem bir düğün ile evliliğe adım attı.

Binlerce Davetlinin Katıldığı Eğlenceli Düğün

5 bin davetlinin yer aldığı düğünde, 2 gün boyunca Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde halaylar çekildi. Toplam 350 kilo etli yemeğin ikram edildiği gecede havai fişekler renkli görüntüler oluşturdu.

Altın ve Nakit Takılarla Dolu Bir Düğün

Geline 2 kilo altın, damada ise 2 milyon 750 bin lira nakit takıldığı düğüne, ilçe protokolü, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çevre aşiret liderleri de katıldı.

Aşiret Liderinden Teşekkür Mesajı

Jirki aşiretinin liderlerinden ‘Cemil Ağa’ olarak da bilinen Cemil Öter, düğündeki kalabalığa vurgu yaparak, “Birlik, beraberlik ruhu geçmişten gelen bir kültürdür. Gelemeyenlerin tebrik mesajları da sayamayacağım kadar çok. Bugüne eşlik eden herkese çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Damadın bir diğer ağabeyi Mehmet Salih Öter ise “Düğünümüz çok güzel geçti. Katılan akraba, aşiret, tüm misafirlerimize teşekkür ederiz” dedi.