Mustafa Okuyucu: Kızının Anısına Dünya Şampiyonu Oldu

featured

Batmanlı Kick Boks Antrenörü Mustafa Okuyucu, Dünya Şampiyonu

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yurdum Spor Kulübü’nde görevli kick boks antrenörü Mustafa Okuyucu, 15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen Turkish Open WAKO Dünya Kupası Şampiyonası’nda mücadele etti. 50 ülkeden 5 bin sporcu arasından sıyrılarak 94 kiloda Light Contact branşında dünya şampiyonu oldu.

Kızının Kaybının Acısını Dünya Şampiyonluğuna Taşıdı

Mustafa Okuyucu, zaferinin ardından Batman’a dönerek ilk olarak kızı Sümeyye’nin mezarını ziyaret etti. Geçen yıl piknikte yaşanan acı olay sonucunda kaybettiği kızının hatırasını yaşatmak isteyen Okuyucu, kazandığı altın madalyayı mezar taşına astı ve “Senin için kazandım kızım” dedi.

Okuyucu, “O katılamadığı için ben katıldım. Bu madalyanın asıl sahibi benim kızım. Ona armağan ediyorum. Bu madalyayı senin için kazandım kızım” sözleriyle duygularını dile getirdi.

Acı Kayıp: Sümeyye Okuyucu’nun Ardında Bıraktığı Hikaye

Sümeyye Okuyucu, 20 Ağustos 2023 tarihinde Demirbilek köyü yakınlarında ailesiyle pikniğe gittiği sulama kanalı kenarında dengesini kaybederek suya düşmüş, annesi Güven tarafından kurtarılmaya çalışılmıştı. Ancak maalesef Sümeyye, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Mustafa Okuyucu’nun bu şampiyonluğuyla kızının anısını yaşatması, sporun gücünü ve bağlarını bir kez daha gözler önüne serdi.