“Married at First Sight” Yarışmacısı Andrew Jury’nin Ölümü

featured

Yeni Zelanda’da Trajik Bir Kayıp

‘New Zealand Herald’ın haberine göre, 2017 yılında Yeni Zelanda’nın evlilik programı “Married at First Sight”ın birinci sezonunda yer alan 33 yaşındaki Andrew Jury, Auckland’daki Mt. Eden Cezaevi’nde hayatını kaybetti.

Ölüm Nedeni Belirsiz

Jury’nin ölüm nedeni henüz açıklanmadı ve yetkililer ölümünün şüpheli olduğuna dair hiçbir belirti bulunmadığını söyledi. Herald’ın haberine göre Jury, bir binaya yasa dışı girme, yaralama kastıyla saldırı, kasten zarar verme, silah bulundurma ve tehdit edici davranışla suçlanıyordu.

Ailesi ve Arkadaşları Derin Üzüntü İçinde

Jury’nin ölümü, duruşmasından sadece birkaç saat önce gerçekleşti. Jury’nin babası Roy Jury, cezaevinde tutuklu bulunan oğlunun vefatından derin üzüntü duyduğunu belirtti. Roy Jury, oğlunun akıl sağlığı konusunda endişe duyduğunu ifade ederek, “Andy’nin ailesi ve arkadaşlarıyla iletişimi kesmesi bir tehlike işareti olmalıydı.” dedi.

Roy Jury, oğlunun 2 Nisan’da bir dizi suçlama nedeniyle tutuklandığını ve o zamandan beri hapishanede mücadele ettiğini söyledi.

Program Arkadaşlarından Açıklama

Jury ile birlikte programda yer alan arkadaşları, Jury’nin vefatını anmak için toplu bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Andrew Jury’nin vefatını anmak için tüm kalbimizle bir araya geldik. Bizi bir ömür boyu karmaşık bir şekilde birbirine bağlayan bir gösteriyi çekmekten ve bu gösteriye katılmaktan büyük keyif aldık.” ifadelerine yer verildi.

Andrew, programda Vicky Gleeson-Stokes ile eşleşmiş ancak daha sonra uyumsuzluk yaşamaları üzerine finalden kısa bir süre sonra ayrılmışlardı.