Abuzer Gelse: Nemrut Dağı’nda Kurban Bayramı Tatili Yoğunluğu

featured

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Abuzer Gelse, Nemrut Dağı’nda Yoğunluk Yaşandığını Belirtti

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Abuzer Gelse, Nemrut Dağı’nda Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk oluştuğunu söyledi.

Bayram Tatili Münasebetiyle Kommagene Destinasyonunda Yoğunluk

Yerli ve yabancı turistleri buraya davet eden Gelse, “9 günlük bayram tatili münasebetiyle Kommagene destinasyonunun tamamında bir bayram yoğunluğu yaşanıyor. Nemrut Dağı’nda da de bir bayram yoğunluğu çok net bir biçimde görülüyor. Bayramın ilk gününden bugüne kadar elimizdeki verilere göre 8 bin civarında yerli, yabancı ziyaretçimizin Nemrut Dağı’ndaki kültürel miras alanımızı ziyaret ettiğini görüyoruz” bilgisini verdi.

Depremlerden Sonra Artan Ziyaretçi Sayısı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’teki depremlerden sonra da kentteki ören yerlerinde yoğunluk yaşandığını belirten Gelse, “2023 Mayıs ve 2024 Mayıs aylarını karşılaştırdığımızda yaklaşık 4 kat yerli ve yabancı ziyaretçi sayısında bir artış görmekteyiz. Bu da bizleri son derece mutlu ediyor” diye konuştu.

Ziyaretçilerden Olumlu Geri Bildirimler

Ziyaretçilerden Şeyma Yağmur Yatgın, Nemrut Dağı’na ilk kez geldiğini ve çok etkilendiğini belirtti. Coşkun Saygı ise, “Dünyada eşi benzeri olmayan bir yerdeyiz, böyle bir dağın tepesine muhteşem heykelleri koymak, böylesine büyük bir anıtı dikmek, akıl karı değil. Yabancı turistlerin zaten ülkemize geldiğinde görmek için can attıkları bir yer burası. Kolay çıkılmıyor ama çok insan buradaki o mistik havayı fazlasıyla yerinde görebiliyor.” şeklinde görüşlerini aktardı.