31. İstanbul Caz Festivali’nde Unutulmaz Konserler ve Ödüller Sahiplerini Bulacak

featured

Avusturyalı Grup Saint Privat İle Başlıyor

31. İstanbul Caz Festivali, 3 Temmuz’da Avusturya Konsolosluğu Kültür Ofisi Bahçesi’nde, Avusturyalı grup Saint Privat konseriyle başlayacak. Açılışta, Nilüfer Verdi ve Nino Varon’a “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” verilecek.

Geniş Müzik Zenginliği ile 40’a Yakın Konser

Cazın yanı sıra rock, pop, blues, reggae, funk ve farklı türlere de yer veren festival, usta isimlerden yeni seslere 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlayacak. Festivalde Grammy ödüllü caz sanatçısı Gregory Porter, Chris Isaak, Joshua Redman, YolanDa Brown, Baptiste Trotignon, Arlo Parks ve Modern Art Orchestra gibi önemli isimler sahne alacak.

+1’li Gece Gezmesi ve Ücretsiz “Parklarda Caz” Konserleri

Festival kapsamında +1’li Gece Gezmesi’nde Hollanda’dan Thomas Azier ve Baby’s Berserk’in yanı sıra Türkiye’den Gevende, Korhan Futacı gibi sanatçılar izleyicilerle buluşacak. Ayrıca, şehrin dört bir köşesinde düzenlenecek ücretsiz “Parklarda Caz” konserleri ile müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatacak.

Pera’da Bir Caz Akşamı’nda Unutulmaz Performanslar

Pera’da düzenlenecek caz akşamında, Salon İKSV, Minoa Pera ve Pera 77’de Kristjan Randalu Absence Trio, Can Çankaya Trio ve Dilek Sert Erdoğan gibi sanatçılar Beyoğlu’nda caz tutkunlarıyla buluşacak.