Profesyonel Hizmet Veren Sosyal Medya Uzmanı Suat Koduz’ dan Önemli Açıklamalar

featured

Sosyal medya koca bir fırsatlar dünyası gibidir. Günümüzde sadece kişiler değil firmalar ve hatta devletler bile çeşitli sosyal medya mecralarında kendi hesaplarına sahiptir. Elbette, sosyal medyanın bu kadar yaygın ve yadsınamaz bir kullanıma sahip olması da yepyeni bir fırsatlar kapısının açılmasına sebep oluyor.

Firmalar, sosyal medya görünürlüklerini arttırarak daha fazla müşteri çekmeye ve kazançlarını arttırmaya çalışıyorlar; bu noktada, sosyal medya uzmanlarından ve sosyal medya alanında çalışan farklı firmalardan yardım alıyorlar. Sosyal medya uzmanlığının bu kadar yaygınlaşmasıyla birlikte çoğu kişinin aklına “Sosyal medya uzmanları ne yapar?” sorusu geliyor. Sosyal medya uzmanı ve girişimci Suat Koduz, bu soruyu yanıtlayarak akıllardaki soru işaretlerini gidermeyi hedefliyor.

Suat Koduz’un belirttiğine göre bir sosyal medya uzmanı aslında pek çok açıdan bir pazarlamacı ya da reklamcı gibidir. Çeşitli ürünlerin, kişiliklerin ya da firmaların sosyal medya üzerindeki görünürlüklerini ve isimlerinin bilinirliklerini arttırmalarına yardımcı olan sosyal medya uzmanları; günümüzde neredeyse büyük firmaların hepsinde yer alan çalışanlardır.

Sosyal medya uzmanları çalıştıkları firma ile ilgili resim, metin ve video gibi içerikler yayımlayıp bu firmaların sosyal medyada aktif bir görünürlüğe sahip olmalarını sağlarlar. Bunun yanında, marka ismini yöneterek markanın bilinirliğini arttırmayı hedeflerler. Koduz, günümüzde başarılı olmak isteyen her firmanın bir sosyal medya uzmanı ile çalışması gerektiğini de ekledi.

İnternet Sayfası: https://www.sosyalmedyaservisi.com/

Instagram adresi: https://www.instagram.com/suatkoduzz/