KAWA SHERİF AVRUPA KONSERLERİNE HAZIRLANIYOR

featured

Kürtçe şarkılarıyla büyük bir hayran kitlesi bulunan Kawa Şerif Avrupa’da vereceği konserler için hazırlıkların son aşamaya geldiğini belirtti.

Vegere, Firişt, Ka Destê Te, Ya Rab, Heye Rojek, Silavê Dila, Kêf û Dîlan gibi pek çok şarkıyla büyük bir hayran kitlesine ulaşan genç şarkıcı Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın farklı yerlerinde konser vereceğini belirtti.
Pek çok Kürtçe şarkının bestekarlığını ve seslendirmesini yapan Kawa Sherif Türkiye, Suriye ve Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde tanınmaktadır.
2020 yılında düzenlemeyi plandığı konserleri korona salgını nedeniyle ertelemek zorunda kaldığını belirten Kawa Şerif konser projelerinin 2022 yılında hayata geçeceğini müjdesini vererek hayranlarıyla buluşmayı sabırsızlıkla beklediğini belirtti.
Kendine has vokali ve tarzı ile yeni nesil müzik akımının en başarılı temsilcileri arasında gösterilen Kawa Sherif yeni albümüyle de adından oldukça çok söz ettirecek gibi görünüyor.

https://www.instagram.com/kawasherif/ instagram adresiyle hayranlarının taleplerine cevap veren sanatçı Türkiye’de de yakın zamanda konser vereceğini ve yeni albümünün de yakında çıkacağını belirtti. Batman, Diyarbakır ve İstanbul’da konser çalışmasının olduğunu belirten genç sanatçı Kawa Sherif bu konserlerin gelirlerinin bir kısmını da muhtaçlar için bağışlayacağını belirtti.