İzmir Torbalı’daki Patlamada Hayatını Kaybedenlerin Yakınları Acı Haberleri Bekliyor

featured

İzmir Adli Tıp Kurumu’nda Otopsi İşlemleri Sürüyor

İzmir’in Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi’nde bulunan şırdancıda meydana gelen patlamada yaşamını yitiren 5 kişinin İzmir Adli Tıp Kurumu’nda otopsi işlemleri devam ediyor. Ölenlerin yakınları, işlemlerin tamamlanmasını bekliyorlar.

Patlamada Hayatını Kaybedenlerin Yakınları Acı Haberleri Bekliyor

Patlamada eşi Ruken Çağur’u kaybeden Orhan Çağur, “Eşim, ev hanımı iki çocuk annesiydi. Market alışverişine ve ayakkabı almaya gitmişti. Olay yerine yakın bir mesafede oturuyoruz. Olayı duyunca durumunu öğrenebilmek için birçok hastaneye gittik. Ancak acı haberi aldık. Cenazemizi Mardin’de toprağa vereceğiz” dedi.

Şahitler Patlama Anlarını Anlattı

Patlama sırasında evlerinde veya olay yerine yakın olan vatandaşlar, yaşadıklarını anlattı. Patlamada evi hasar gören Erdal Hayta, “Patlamadan önce ekmek almak için aşağı indim, döndüğümde çok yüksek bir sesle adeta ayaklarım yerden kesildi” diye konuştu. Kendi evinin de hasar gördüğünü belirten Ülkü Türe ise olay anında sokakta olduğunu ve patlamanın etkisiyle evlerine zarar veren bir şeylerin çarptığını anlattı.

Patlama anındaki acı ve şaşkınlığı dile getiren vatandaşlar, yaşanan olayın etkisinden hala çıkamadıklarını ifade etti. Acı haberlerin beklenirken, patlama sonucu hayatını kaybedenlerin yakınları ve tanıklar yaşadıkları şoku ve üzüntüyü paylaşıyor.