Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi’nde Önemli Temaslarda Bulundu

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan Washington’da

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere ABD’nin başkenti Washington’a geldi. Zirve kapsamında önemli temaslarda bulunan Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından karşılandı.

Erdoğan’ın Görüşmeleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve sırasında ABD Başkanı Biden, İtalya Başbakanı Meloni, Almanya Başbakanı Scholz ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmelerde Türkiye’nin bölgesel ve küresel konulardaki yaklaşımı, ikili ilişkiler ve bölgedeki gelişmeler ele alındı.

İsrail’in Gazze’deki Saldırıları Gündemde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem NATO zirvesinde hem de liderlerle yaptığı görüşmelerde, İsrail’in Gazze’deki saldırılarının durdurulması için uluslararası toplumun daha fazla çaba göstermesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Ukrayna ve Filistin’deki çatışmaların sona erdirilmesi için atılması gereken adımların önemine dikkat çekti.

Resmi Akşam Yemeğine Katılım

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, NATO zirvesi kapsamında ABD Başkanı Joe Biden’ın verdiği resmi akşam yemeğine katılarak diğer devlet ve hükümet başkanları ile bir araya geldi.