Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam Dünyasındaki Liderlerle Telefon Görüşmeleri Gerçekleştirdi

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile Telefon Görüşmesi Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, İslam dünyasının Gazze’deki İsrail zulmü nedeniyle Kurban Bayramı’nı buruk geçirdiği vurgulandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şerif’e ve tüm Pakistan halkına Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

BAE Devlet Başkanı Al Nahyan ile Telefon Görüşmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ile de telefonda görüştü. Görüşmede, işgal altındaki Filistin topraklarında barış ve huzur içinde yaşanan bayramları diledi. Erdoğan, Al Nahyan ve tüm BAE halkının Kurban Bayramı’nı kutladı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile Görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz El Suud ile de telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, Prens Selman’a İslam aleminin birliğinin önemini vurgulayarak, Suudi Arabistan’ın Gazzeli şehit ve yaralı ailelerini hac için ağırlama kararını takdir etti. Görüşmede Erdoğan, Selman ve tüm Suudi Arabistan halkının Kurban Bayramı’nı kutladı.

Irak Cumhurbaşkanı Reşid ile Görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşid ile de telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, İslam dünyasının önemli günlerinin barış ve huzur içinde geçmesi temennisinde bulunuldu. Erdoğan, Iraklı mevkidaşı Reşid’e ve tüm Irak halkına bayramlarını tebrik etti.