’19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları Ülke Genelinde Coşkuyla Kutlandı

featured

İstanbul’da Törenler

İstanbul’da gerçekleşen törende, İstanbul Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, siyasi partilerin temsilcileri ve gençler bir araya geldi. Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen törende çelenk sunumu yapıldı ve saygı duruşunda bulunuldu.

Samsun’da Bayrak Teslimi

Samsun’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 105’inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Atatürk Anıtı’nda çelenk sunumu gerçekleşti. Vali, milletvekilleri ve diğer yetkililerin katıldığı törende, Türk bayrağı karaya çıkarılarak anlam dolu bir kutlama gerçekleştirildi.

İzmir’de Kutlamalar

İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Gençlik ve Spor Bakanı’nın mesajı okundu, şiirler seslendirildi ve Gençliğe Hitabe okundu. Halk oyunları ve spor gösterileri ile renklenen törende, vatandaşlar bayram coşkusuna ortak oldu.

Motosiklet Konvoyu

Kadıköy Kozyatağı’nda bir araya gelen 50 motosikletli, Türk bayraklarıyla donattıkları motosikletleriyle Bursa’ya doğru yola çıktı. 300 kilometrelik bir parkuru tamamlayacak konvoy, 19 Mayıs coşkusunu farklı bir etkinlikle taçlandırdı.

Diğer İllerde Kutlamalar

Gaziantep, Osmaniye, Erzurum ve Mersin gibi şehirlerde de çeşitli etkinliklerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Öğrencilerin gösterileri, spor etkinlikleri ve törenlerle bayram havası yaşandı.