SWN Motor, Türkiye’de Üretim Yapmak İçin Başvuruda Bulundu

featured

ATMO Group’un SWM Motor Açıklaması

ATMO Group’un Türkiye temsilcisi ATMO Group’tan yapılan açıklamaya göre, SWM Motor, 2023 yılı sonunda giriş yaptığı Türkiye pazarını, global büyüme stratejisinin merkezlerinden biri olarak belirledi. Şirket, bu kapsamda Türkiye’de üretim yapmak için başvuruda bulundu.

ATMO Group Üst Yöneticisinin Açıklamaları

ATMO Group Üst Yöneticisi (CEO) Anton Chernov, Türkiye’de markalarına yoğun ilgi olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı: “ATMO Group olarak Türkiye’de yatırım yapmaya ve daha fazla proje geliştirmeye ilgi duyuyoruz. Türkiye’deki çalışan sayımız geçen yıla göre iki katına çıktı. Gelirimiz her yıl artıyor ve gelişim için uzun vadeli bir planımız var.”

Chernov ayrıca, “Şu anda yıllık 50 binden fazla araç üretim kapasitesine sahip bir üretim tesisi üzerinde çalışıyoruz. Üretim tesisi, Türkiye pazarının ihtiyaçlarını karşılayacak ve aynı zamanda Balkan ülkeleri ve AB bölgesindeki diğer pazarlara da ihracata odaklanacak” dedi.

Chernov, Türkiye’de modern hibrit ve elektrikli araçların yanı sıra bir dizi ticari aracın üretimini planladıklarını belirterek, “Tüm detayları netleştirmek için aktif olarak çalışıyoruz ve bu konuda devletin desteğini ve aktif yardımını umuyoruz” açıklamasında bulundu.

ATMO Group, yatırım projesinin nihai kararının devletten sağlanan destek tedbirlerine bağlı olacağını vurguladı.