Kurban Bayramı Tatili Turizmciler İçin Verimli Geçti

featured

Alaçatı ve Çeşme’de Turizmde Beklenenin Üzerinde Doluluk

Kurban Bayramı tatili ile başlayan 9 günlük tatil sürecinde turizmciler hedeflerine ulaştı. Alaçatı’da otel doluluklarının beklentinin üzerinde olduğu açıklandı. Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Ünsal, yaz sezonuna nisan ayıyla güzel bir başlangıç yapıldığını belirtti. Şeker Bayramı ve Ot Festivali’nin güzel geçmesinin ardından Kurban Bayramı’nda bölgede doluluk oranlarının %100’e ulaştığını ifade etti. Çeşme’de de benzer bir doluluk yaşandığı vurgulandı.

Temmuzda Yüksek Rezervasyon Oranları

Bayramın sona ermesiyle temmuz başına kadar bir sakinlik beklendiği ancak son dakikada bu durumun değişebileceği belirtildi. Ünsal, “Çeşme Alaçatı’da turizmcilerin temmuz, ağustos hatta eylül aylarının çok iyi geçireceğini düşünüyorum” dedi. Temmuz ayında otel rezervasyonlarının %90’ı bulduğu bilgisi paylaşıldı. Ağustos ayında ise şu an için %50 rezervasyon oranı olduğu ancak tarihler yaklaştıkça bu oranın da %100’e ulaşabileceği öngörüsünde bulunuldu.

Tatilcilerin Görüşleri

İstanbul’dan gelen Sururi Tak, Çeşme’de 5 gün boyunca tatil yaptıklarını ve kalabalık nedeniyle bazı su sorunları yaşadıklarını ancak genel olarak keyifli bir tatil geçirdiklerini belirtti. İzmir’den Hamza Mandıralı ise bayramın ilk günlerindeki kalabalığın devam ettiğini, yüzüp eğlenerek tatilin keyfini çıkardıklarını söyledi. Manisa’dan gelen Mert Yetim ise Çeşme’yi çok beğendiğini ve kalabalığın kendisini rahatsız etmediğini, güzel bir tatil geçirdiğini paylaştı.