Hisselerdeki Dalgalanma Devam Ediyor

featured

Haziran Vadeli Endeks Kontratı Değerlendirmesi

Haziran vadeli endeks kontratı, açılış seansında önceki normal seans kapanışının %0,2 üzerinde 12.059,00 seviyesinden işlem gördü. Cuma günü ise, satış ağırlıklı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının %1,5 altında 12.035,00 puandan tamamladı. Akşam seansında ise kayıplarını kısmen telafi ederek %0,1 artışla 12.044,75 puana çıktı.

Piyasa Analizi ve Önemli Gelişmeler

Analistler, küresel piyasalardaki enflasyon beklentilerindeki gevşeme ve ABD’de ölçülen verilerin etkisiyle haftaya pozitif bir seyirle başlandığını belirtti. Bu hafta ise ABD’de büyüme verileri gibi önemli verilerin yatırımcıların odağında olacağı ifade edildi. Öte yandan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kentsel dönüşüm ve konut arzıyla ilgili yapılacak düzenlemeler hakkındaki açıklamaları da dikkat çekti. Şimşek, SPK’nın gayrimenkul yatırım fonlarına ilişkin düzenlemelerle ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini belirtti.

Teknik Analiz ve Beklentiler

Bugün yurt içinde reel kesim güven endeksi ve kapasite kullanım oranı, yurt dışında ise Almanya’da Ifo iş dünyası güven endeksi verilerinin takip edileceği belirtiliyor. Analistler, teknik açıdan endeks kontratında 12.150 ve 12.300 puanın direnç, 12.000 ve 11.800 seviyelerinin destek konumunda olduğunu vurguluyor.