Tokyo Belediyesi Beşiktaşlılara Yardım Edecek

featured

Tokyo Belediyesi, Evlenmek İsteyenlere Destek Olacak

Tokyo Belediyesi, bu yaz kent sakinleri için bir çöpçatanlık uygulamasını hayata geçireceğini duyurdu. Hükümetin düşük doğum oranlarını artırma planının bir parçası olacak telefon uygulaması, Tokyolu bekarları tanıştırmayı amaçlıyor.

Uygulama Detayları

Uygulamaya başvuranların bekar olduklarını doğrulamaları ve evlenmek istediklerini belirttikleri bir belge imzalamaları gerekiyor. Çöpçatanlık uygulamasını kullananlar yıllık gelirlerini de beyan etmek zorunda.

Tokyo Belediyesi’nden Açıklama

Tokyo Belediyesi yetkilileri, “Evlenmek isteyen kişilerin yüzde 70’inin eş bulmak için etkinliklere ve uygulamalara katılmadığını öğrendik. Onlara yardım etmek istiyoruz” dedi.

Tepkiler

Açıklama sonrasında uygulama sosyal medyada tepkilere neden oldu. Bazı kişiler, belediyenin halkın vergileriyle çöpçatanlık yapmasını eleştirdi. Japonya’da belediyeler daha önce de doğum oranlarını artırmak için çeşitli çöpçatanlık etkinlikleri düzenlemişti.

Başbakan Fumio Kişida, rekor düzeyde düşen doğumlar nedeniyle ülkenin ciddi istihdam sorunları yaşamaya başladığını belirterek çocuklu ailelere devlet desteği verileceğini açıklamıştı.