Mert Günok: “Türkiye’nin Avusturya Maçı ve EURO 2024 Hakkındaki Düşünceleri”

featured

Mert Günok’un Şampiyonadan ve Performansından Bahsettiği Röportaj

35 yaşındaki kaleci Mert Günok, Türkiye’nin Avusturya’yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükseldiği maçta 90+5. dakikada yaptığı kritik kurtarışla gündeme gelmişti. EURO 2024 resmi hesabında soruları yanıtlayan Mert Günok, şampiyonaya iyi hazırlandıklarını belirterek, iyi bir çalışma ortamı yakaladıklarını ve bu atmosferin sonuçlara yansıdığını söyledi. Portekiz maçında sakatlığı nedeniyle oynayamadığını belirten Günok, Avrupa Şampiyonası’nda ilk kez yer aldığı için mutlu olduğunu ifade etti.

Türk Taraftarların Desteklerine Teşekkür

Almanya’da düzenlenen turnuvada Türk taraftarlarının desteğinin kendileri için önemine değinen Mert Günok, “Burada ‘evimize oynuyoruz’ diyebilirim. Maçlarda tribünlerin yüzde 70-80’inin bizim taraftarımız olduğunu gördük. Bize çok iyi destek veriyorlar. Bunun da devam edeceğini umuyorum. Çok iyi bir şekilde bizi destekledikleri için taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Ailesinden Aldığı Sporcu Genleri

Babası Mahir Günok’un eski bir kaleci olması ve ailesinde sporcu genlerinin bulunmasının kendisi için önemli olduğunu belirten Mert Günok, disiplin ve profesyonellikle spor yaşantısını sürdürdüğünü vurguladı. Ailesinin sporculuk genlerine sahip olduğunu ifade eden Günok, “4-5 sene daha üst seviyede oynama dileğim var. Umarım bunu gerçekleştirebilirim.” şeklinde konuştu.

Penaltılara Kalmasını İstemeyen Bir Kaleci

Maçların seri penaltı atışlarına kalmasını tercih etmeyen Mert Günok, “Maçı her takım önceden bitirmeyi ister. Penaltılara kaldığında kaleciler ön plana çıkabiliyor. Bunun için mental ve pratik olarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Sahada neyin ne olacağı belli olmuyor. Sürekli sağa vuran oyuncu sola da atabiliyor. O anki şartlara ayak uydurmak önemli.” açıklamasında bulundu.