İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları 265. Gününde Devam Ediyor

featured

İsrail, Gazze Şeridi’ne Insani Felakete Yol Açıyor

İsrail, halkı zorla aç ve susuz bırakarak Gazze Şeridi’nde büyük bir insani felakete yol açıyor. Saldırılar 265. gününde de devam ediyor.

Ölü ve Yaralıların Sayısı Artıyor

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail ordusu Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’nda bir grup Filistinliyi hedef alarak 6 kişiyi öldürdü, birçok kişi yaralandı.

Hava Saldırıları ve Can Kayıpları

İsrail savaş uçakları Beyt Lahiya kentinde bir evi bombalayarak bir kişinin cansız bedenine ulaştı. Es-Sabra Mahallesi’nde düzenlenen hava saldırısında en az 2 kişi hayatını kaybetti.

Okul ve Evlere Yönelik Saldırılar

İsrail uçakları Han Yunus’un Büyük Absan beldesindeki el-Hanse Okulu ve Gazze’nin diğer bölgelerinde haberlermersin.com bulunan evlere saldırarak çok sayıda can kaybına neden oldu. Çocuklar ve kadınlar da yaralandı.

Topçu Saldırıları ve Yıkım

İsrail ordusu, Gazze’nin çeşitli mahallelerine yoğun topçu saldırıları düzenleyerek büyük yıkıma neden oldu. Dumanlar yükseldi, arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Patlayıcılarla Evler Havaya Uçuruluyor

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kenti batısındaki Filistinlilere ait evleri patlayıcılarla havaya uçurmaya devam ediyor, can kayıpları artıyor.