İngiltere’de Yanlış Teşhisle Kaybettiği Kardeşinin Hikayesini Paylaşan Natalie Wild Uyarıyor

featured

Natalie Wild, Ailesinin Başına Gelen Acı Olayı Anlattı

İngiltere’de yaşayan Natalie Wild, kız kardeşinin yanlış teşhis sonucu kaybettiğini açıkladı. Doktorlar tarafından COVID-19 olduğu söylenen kardeşinin aslında kanser olduğunu öğrenen Wild, bu hatalı teşhisin trajik sonuçlarını yaşadıklarını belirtti.

Kardeşinin Başlangıçta COVID-19 Sanıldığını Anlattı

Natalie Wild, kız kardeşinin 2020 yılının nisan ayında hastalandığını ve solunum sorunu yaşadığını belirtti. Doktorların kardeşinin COVID-19’a yakalandığını söylediğini ancak durumunun giderek kötüleştiğini ve kardeşinin COVID’e rağmen bir türlü iyileşmediğini ifade etti.

Yumurtalık Kanseri Teşhisi ve Acı Kayıp

Leanne adındaki kardeşine kasım ayında yumurtalık kanseri teşhisi konulduğunu dile getiren Wild, Leanne’nin ameliyata alındığını ancak kanserin yayıldığını ve mücadelenin kaybedildiğini belirtti. Leanne, ameliyattan 8 gün sonra hayatını kaybetti.

Farkındalık Oluşturma Çabası

Natalie Wild, kız kardeşinin hayatını kaybetmesinin ardından farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Hedef Yumurtalık Kanseri’ grubuyla çalışmaya başladığını açıkladı. Wild, benzer hataların tekrarlanmaması için herkesi uyararak, yaşadığı acının başkalarının da başına gelmemesi için çaba gösteriyor.